Aydınlatmada Yeni Dönem

Aydınlatmada yeni dönem başladı. Günümüz teknolojisinde aydınlatma, mekan aydınlatmalarının ötesine geçerek ruh halimize eşlik eder. Değişebilen renk seçenekleri ile daha kullanışlı bir hale geldi. Yaşam alanlarımızda, ofislerde ve sosyal alanlarda biz kullanıcıların talepleri değiştikçe aydınlatma tasarımlarının çeşitlenmesine ve teknolojik olarak gelişmesine imkân sağlandı.

Aydınlatmada yeni dönem ile beraber ileri teknolojiye sahip yapay zeka aydınlatma sistemleriyle plaza, hastane, okul, havaalanı ve veri merkezi gibi yüksek enerji tüketimi olan binalarda yüksek enerji tasarrufu sağlanmıştır. Akıllı aydınlatma sistemleri kendi programlamasını yaparken, yapay zekânın bina içindeki hareketliliğe dair geliştirdiği öngörülerden faydalanır. Her bir armatür üzerinde bulunan akıllı sensörler, ortamdaki hareketi gerçek zamanlı olarak algılayabiliyor. Hareketin hangi yönde devam edeceği bilgisini Bluetooth üzerinden birbiriyle paylaşan armatürler sayesinde aydınlatma sadece ihtiyaç duyulan yerde, doğru zamanda ve doğru düzeyde gerçekleşiyor. Böylelikle geleneksel sistemlere kıyasla %35’e varan enerji tasarrufu elde ediliyor.

Aydınlatmada yeni dönem, yapay zeka sayesinde aydınlatma senaryosunun sonucunu net olarak belirleme sıkıntısı ortadan kalkıyor. Oluşturulan ve değerlendirilen verilere göre senaryolar kendinden akıllı bir şekilde oluşuyor. Kurulum için böylece zamandan tasarruf edilip, kullanıcı memnuniyeti sağlanıyor.

Aydınlatmada yeni dönem, uzaktan kumanda ile yönetebildiğimiz  LED aydınlatma sistemleri ortamın rengini kolayca değiştirmemizi sağlıyor. Masialux’un yenilikçi teknolojisi ile aydınlatmalar, bizlere eşsiz çözümler sunarak yaşam alanlarınızın konforumuzu artırıyor.

Peki, Yeni Nesil LED Aydınlatmalar Bizlere Ne Sağlar?

Aydınlatmada son dönemlerde özellikle LED aydınlatmalar daha ön plana çıkmaya başlamıştır. Ekonomik olmalarının yanı sıra, uzun ömürlü ve verimli olmaları LED aydınlatmaları ev ve ofislerimizde daha çok tercih edilir hale getirmiştir.

LED aydınlatmaları dekorasyonlarımıza eklerken düşünmemiz gereken ilk unsur, nasıl bir ambiyans yaratmak istediğimizdir. LED aydınlatmaları, yaşam alanlarımızın birçok yerinde kullanabiliriz. Enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda yaşam alanlarımızı daha alternatifli hale getirmiştir.

Aydınlatmada Yapay Zekâ Dönemi – Aydınlatma Portalı (aydinlatma.org)

aydınlatmada yeni dönem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *